Ana Sayfa / Blog / Umur Kırtasiye ve Kağıt vs. ile Özgür Eller Atölyesi

Umur Kırtasiye ve Kağıt vs. ile Özgür Eller Atölyesi

Bu yıl 17.06.2015 ‘te 7. si düzenlenen Özgür Eller atölyesine sonunda bende katıldım. Umur kırtasiye (uhu-stabilo-craftandarts ve canson) ve Kağıt vs. dergisi  Kadıköy -Moda Double Tree by HİLTON ‘da öğretmenleri bir araya getirdi. Kağıt vs. ekibinin katkılarıyla gerçekleşen etkinlik kırtasiye ürünlerinin tanıtımı ile başladı.

Birbirinden farklı ürünleri tanıma ve deneme fırsatı bulduğum etkinlikte Kağıt vs. ekibinin seçmiş olduğu bir etkinliği masalarımıza önceden hazırlanmış ürünlerle yapmamız istendi. Seçilen etkinlik sayesinde bir çok boyayı deneme fırsatı buldum . Yapım aşamasında zorlandığımı söyleyebilirim . İşte tam bu sırada sosyal medya paylaşımı sayesinde sevgili Deniz Arslan ile tanışma fırsatı buldum ve kendisinden yardım aldım 🙂 Birbirinden güzel renkli boyalar ve kağıtlar ile sepetler yapıldı . Ortaya çok güzel , birbirinden farklı yaratıcı ürünler ortaya çıktı .

Etkinliğin tamamlanması için yeterli bir süre verildi. Etkinlik sırasında sandalyelerimize bırakılmış olan önlükleri kullandık. Ben bu önlüklere bayıldım . Seneye okulda etkinlik sırasında da giymeyi planlıyorum.

Deniz Hanım boyaların kullanım şekli ve özellikleri ile ilgili bilgiler verdi. Bu yıl yeni çıkan ürünler ile de tanışma fırsatımız oldu. IMG_3874

 

Masalarda boyaların yanı sıra yapıştırıcı , karton ,eva ,krapon vs vardı.

IMG_3876

Bu da bizim çalıştığımız masa .Kendi okulumdan ve orada tanıştığımız  öğretmen arkadaşlar ile sohbet ederek güzel bir çalışma tamamladık.

IMG_3879

Yapılması istenen sepet ve benim denemem 🙂 Doğrusunu isterseniz boyaları ve diğer ürünleri inceleme ve denemeye kendimi o kadar kaptırdım ki sepetimi bitiremedim . Bu güzel sepet Sevgili Deniz hanımın .

IMG_3880

Resimde gördüğünüz malzemelerden bir kısmını daha önce denemiştim . Fakat yeni çıkan ve denemediklerim de vardı. IMG_3883

Şimdi genel olarak ürünlerden bahsetmek istiyorum . Bugüne kadar kullandıklarımdan ve denediklerimden nacizane tavsiyelerde bulunmak isterim.

 • 6 YAŞ grubundan çalıştığımda özellikle stabilo easy grap kurşun kalem tercih ediyorum. Çünkü ergonomik yapısı sayesinde çizgi çalışmaları sırasında minik eller acımıyor . Ayrıca doğru kalem tutabilmeyi destekleyen yuvarlaklar sayesinde parmaklar o yüzeye yerleşiyor. Bir güzel özelliği de sağ ve sol el kullanan çocuklar için ayrı satılması . Arkalarındaki renk ile ayırt edilebiliyor. Kırmızı sağ , sarı sol el kullananlar için .
 • Aynı ürünün 12 li easy colors kuru boya seti var . Onuda kullandığımız için söyleyebilirim ki renkler ve boya kalitesi süper. Yalnız diğer kuruboyalara göre fiyat oldukça yüksek gelebilir.
 • çocukların kullanmayı çok sevdiği keçeli kalemlerde ise kesinlikle stabilo . En sevdiğim özelliği ise kapağı uzun süre açık kalsa bile kurumaması . Okul öncesi çocuklarda eşya kontrolü fazla olmadığından boyaların uzun süre kullanılması için bu ürünü tercih edebilirsiniz. Kuru boyanın aksine bunun fiyatı oldukça uygun. 2 ayrı boyu var ; ince ve jumbo . 6YAŞ grubunda mandala çalışmalarında çok güzel ürünler ortaya çıkıyor.
 • uhu-patafix bu yıl eski hamur yapıştırıcının yanına şeffaf karelerden oluşan bir ürün çıkarmış. Fakat ürün üzerinden çıkarılması gereken şeffaf bir yüzey var , biraz uğraştırıcı . Ev için daha uygun olduğunu düşündüm . Biz yine eski uhu patafix e devam edelim.
 • Uhu -beyaz tutkal ; kuruduğunda şeffaflaşan yapısıyla benim vazgeçilmezim . En çok kullandığım ürün diyebilirim . Tutkallarım yıl sonuna kalmıyor. Bir çok proje çalışmasında kullanıyoruz. Diğer markalarında ürünleri fena değil . ama benim için kullanımı çok önemli bu üründen rahatça sıkarak kullanabiliyorsunuz.
 • uhu -stick yapıştırıcı ; açıkçası ben uhuyu pek tercih etmiyorum .Ama renklileri küçük yaş grubu için ideal. Topaklanma sorunu olduğunu düşünüyorum.
 • Bu yıl eva görünümlü kağıtlar yapılmış , bayıldım. Kullanımı oldukça kolay olur. Evayı kesmesi zor oluyordu.
 • Delgeçler ; vazgeçilmezlerimiz. Bizim okulda her sınıfta biraz var elden ele dolaşıyor desek yalan olmaz . Özellikle belli şekiller çok kullanılıyor . Daire , yıldız , kare , balık vs. Özellikle mega boyları süper . Çok küçükler çocuklarında kullanabilmesi için uygun.
 • Denediklerimden çok beğendiğimde küçük yaşlar için ideal ; stabilo woody . Kısa ve tombul görünümü ile çok tatlı ve boyaması çok kolay.
 • Bir de fırça şeklinde olan suluboyalara bayıldım . Craft and arts markası çıkarmış. Orta kısmında bir halka var onu çıkarınca boya fırçaya doğru akmaya başlıyor ve büyük alanı boyayabiliyor.
 • Karton ve krapon kağıtları ise kaliteli. Tercih edilebilir.

IMG_3884         $_35 powerkeceli12stabilo

 

Etkinlik sonrasında bir katılım sertifikası ve çanta içerisinde renkli pilot kalem ,delgeç anahtarlık ve uhudan oluşan bir hediye paketi verildi .

IMG_3885

Umur kırtasiye ve Kağıt vs. ekibine teşekkürler…

Özge GÜNEY

Check Also

Okul Öncesinde STEM DNA Modeli Yapalım

Okul öncesinde STEM Peki nedir bu DNA ? DNA adlı bu küçük şey sayesinde kimse ...

Hi Coding E twinning Project Plan

Hi Coding About the project Learning the coding helps us understand the rapidly changing world ...

717 comments

 1. I am extremely inspired together with your writing abilities as well as with the format for your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Anyway keep up the nice high quality writing, it’s rare to peer a nice blog like this one these days..