Ana Sayfa / Sanat Etkinlikleri / 3-4 Yaş / Sanat ile Tanışıyorum , Vincent VAN GOGH Etkinlikleri

Sanat ile Tanışıyorum , Vincent VAN GOGH Etkinlikleri

 

 

Merhaba ;

Şu sıralar sanat ile iç içe günler yaşıyoruz . Katie ve yıldızlı gece kitabı ile tanışmamızın ardından Aden ile etkinlikler yapmaya başladık . Öncelikle bir sanat müzesine gittik. Sonra Katie gibi resim yaptık .

Madem bu günler sanat ile geçiyor ; okulda da sanat ile tanışmanın zamanı gelmişti. Neden olmasın dedik ve öğretmen arkadaşlarım ile birlikte ‘Vincent Van GOGH ‘ ile başlamaya karar verdik .

Bu gün öncelikle ressam nedir ? kimdir ? ne iş yapar ? soruları ile başladık . Konuya merak uyandırdıktan sonra hep birlikte Van Gogh ile tanıştık . Önemli eserlerinin resimlerine baktık . Özellikle ilk etkinlik olarak ‘Yıldızlı Gece ‘ tablosu üzerinde durduk .

Yapılabilecek etkinlikler ile ilgili bir plan oluşturdum . İndirip sizde uygulayabilirsiniz.

Plan içerisinde detaylı bir şekilde anlattım .

Vincent VAN GOGH  OKUL ÖNCESİ ETKİNLİK PLANI (+3 YAŞ)

İhtiyacınız olanlar :

  1. van gogh yıldızlı gece siyah beyaz taslak
  2. sulu boya
  3. fırçalar

 

PORTRE ÇALIŞMASI YAPMAK İSTERSENİZ ;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biz ilk olarak ‘Yıldızlı Gece ‘yi çalıştık . Çocuklar çok keyif aldılar . Minik ressamlar heyecanla boyadılar ve sergilenmesi için çok heyecan duydular . Okul içerisinde bir alanda tüm resimleri sergiledik ve okul çıkışı ailelerini bu sergiye davet ettik . Hepsi kendi resmini göstermekten gurur duydu . Çocukları sanat ile tanıştırmak için attığımız bu ilk adım bence çok başarılı  geçti . En azından ben gözlerinde o ışığı gördüm . Ben de heyecanla yapacağımız yeni etkinlikleri araştırıyor ve planlıyorum . Okulda da öğretmen arkadaşlarımla paylaşım içerisindeyiz ve her yaş grubuna uyabilecek etkinlikler planlıyoruz .

sulu boya kullanarak yıldızlı gece resmini boyamaya başladık. Bazı öğrenciler incelediğimiz yıldızlı gece eserindeki renkleri hatırlayıp resimlerine yansıttılar . Bazı öğrenciler de bir-iki renk kullanarak farklı özgün resimler oluşturdular.  Uygulama sırasında ince ya da kalın fırçalar kullanılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

ÇOCUKLAR İSTEDİKLERİ RENGİ KULLANMALARI KONUSUNDA ÖZGÜR BIRAKILIR.

 

 

 

Resimler kuruduktan sonra paspartu yapılabilir.

 

 

 

 

 

 

Okulda bir alanda sergilenir.
SİYAH BEYAZ ÇİZİM KULLANILIR.

Katie ve yıldızlı gece hikayesi çok güzel bir hikaye . Çocuklar okurken dikkatle dinlediler. ‘ gece -gündüz ‘ kavramını verdiğimiz günlerde günlük akışlarımıza ekleyebileceğimiz bir kitap . Hem sanat dolu bir hafta geçirirken hem de kazanımlarımıza ulaşabiliriz. Çocukların tek düze etkinliklerden daha fazla katılım gösterdiklerini fark edeceksiniz. Yaptıklarını önemsediklerini ve aileleriyle paylaşmak için sabırsızlandıklarını da .

 

Check Also

Okul Öncesinde STEM DNA Modeli Yapalım

Okul öncesinde STEM Peki nedir bu DNA ? DNA adlı bu küçük şey sayesinde kimse ...

Hi Coding E twinning Project Plan

Hi Coding About the project Learning the coding helps us understand the rapidly changing world ...