Ana Sayfa / Sanat Etkinlikleri / 3-4 Yaş / Okul Öncesinde Sevgililer Günü Sevgi   Haftası Etkinlikleri

Okul Öncesinde Sevgililer Günü Sevgi   Haftası Etkinlikleri

Bir süredir sevgililer günü yaklaşırken okulda bizlerde ‘sevgi ‘ temalı etkinlikler yapıyoruz . Hazır her yer kalplerle süslenmişken bu fırsatı kaçırmamak gerek. Bende her yıl farklı etkinlikler hazırlayarak bu konuyu işledim öğrencilerimle . Bu yıl da Aden ile yapacağız inşallah.

Öncelikle ‘sevgi nedir ? ‘  başlığı altında öğrencilerinizle sohbet edip onların cümlelerini not edebilirsiniz. Eminim birbirinden farklı ve özel cevaplar alacaksınız . Bu cümleleri ailelerine de ulaştırabilirsiniz etkinlikleri ile beraber. Daha sonra sizde kendi sevgi tanımınızdan bahsedip , çocuklara sevginin önemini anlatabilirsiniz . Farklı sorular sorabilirsiniz .

 • Sevgi ne demektir ?
 • En çok neyi seviyorsun ?
 • Neleri severiz ?
 • Sevgi ne renktir ? vb .

1.Sevgi kolyesi

  Bu fotoğrafta büyük pembe kalplere el izlerini basmıştık oda bir kalp şeklinde olmustu . Resmî yakınlaştıranca görebilirsiniz . Kırmızı ve beyaz renkleri kullanmıştık .Rafya ile de kolye şekline getirdik . Sonra hep birlikte bir kalp şekli oluşturup resim çekildik . Çocuklar etkinliklerini anne ve babaları için eve götürdüler . Etkinligi 6 yas grubu öğrenciler ile yapmıştık . 

  2. Kırmızı kalp Kolaj çalısması 

  Bu etkinlik te çok sevimli olmuştu.  6 yas grubu öğrencilerimle yapmıştık baska bir yıl . Sadece kırmızı renkten fakat farklı malzemelerden oluşan bir kolaj çalışması . Karton , ponpon , grapon kağıdı , düğme , kapak vb . Yapisabilecek ne varsa verebilirsiniz çocuklara . Kırmızı renk kavramını da planınıza almış olursunuz . Ayni zamanda farklı malzemelerle ürün oluşturmalarını da sağlamış olursunuz.  Farklı teknikler kullanmak her zaman etkili olur . 

  3. Sevgi kolyesi (3 yas grubu )

  3 -4 yas grubu öğrencilerimle de şirin bir sevgi kolyesi yaptık . Küçük boy kesilmiş kalplere minik ponponlar yapıştırdılar . Ponponlar biraz zor yapışıyor evet ama aklınızda olsun ben bir çok malzemeyi yapıştırırken zıplayan hamur kullanıyorum . 

  Delgeç ile bir delik açarak kurdela takabilirsiniz . 

  4. Kalp çocuklar 
   

   

  Bir kalp üzerine çocuklar ağız , göz , burun çizerler . 4 adet karton şeritten kedi merdiveni yapılır ve kalbe kol ve bacaklar olarak eklenir .  Etkinliklerin yakın planlarını da eklemeye çalışacağım . 

  Sevgiyle kalın 💗🎈

  Özge 

   

  Check Also

  Okul Dışarıda Gününü Duydunuz mu ?

  “ÇOCUKLARIN %74’Ü, CEZAEVİ MAHKUMLARINA VERİLEN 60 DAKİKADAN DAHA AZ BİR ZAMANI AÇIK HAVADA GEÇİRİYOR. *” ...

  Sosyal Öğretmen ‘ fatmaöğretmenim’

  Fatma öğretmen , doğanın öğretici gücünü keşfetmiş ve öğrencilerininde doğayı keşfetmesine ,doğa ile oynayarak öğrenmelerine ...

  933 comments

  1. Great blog here! Also your website loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol