Ana Sayfa / Sanat Etkinlikleri / 3-4 Yaş / Okul Öncesinde Sevgililer Günü Sevgi   Haftası Etkinlikleri

Okul Öncesinde Sevgililer Günü Sevgi   Haftası Etkinlikleri

Bir süredir sevgililer günü yaklaşırken okulda bizlerde ‘sevgi ‘ temalı etkinlikler yapıyoruz . Hazır her yer kalplerle süslenmişken bu fırsatı kaçırmamak gerek. Bende her yıl farklı etkinlikler hazırlayarak bu konuyu işledim öğrencilerimle . Bu yıl da Aden ile yapacağız inşallah.

Öncelikle ‘sevgi nedir ? ‘  başlığı altında öğrencilerinizle sohbet edip onların cümlelerini not edebilirsiniz. Eminim birbirinden farklı ve özel cevaplar alacaksınız . Bu cümleleri ailelerine de ulaştırabilirsiniz etkinlikleri ile beraber. Daha sonra sizde kendi sevgi tanımınızdan bahsedip , çocuklara sevginin önemini anlatabilirsiniz . Farklı sorular sorabilirsiniz .

 • Sevgi ne demektir ?
 • En çok neyi seviyorsun ?
 • Neleri severiz ?
 • Sevgi ne renktir ? vb .

1.Sevgi kolyesi

  Bu fotoğrafta büyük pembe kalplere el izlerini basmıştık oda bir kalp şeklinde olmustu . Resmî yakınlaştıranca görebilirsiniz . Kırmızı ve beyaz renkleri kullanmıştık .Rafya ile de kolye şekline getirdik . Sonra hep birlikte bir kalp şekli oluşturup resim çekildik . Çocuklar etkinliklerini anne ve babaları için eve götürdüler . Etkinligi 6 yas grubu öğrenciler ile yapmıştık . 

  2. Kırmızı kalp Kolaj çalısması 

  Bu etkinlik te çok sevimli olmuştu.  6 yas grubu öğrencilerimle yapmıştık baska bir yıl . Sadece kırmızı renkten fakat farklı malzemelerden oluşan bir kolaj çalışması . Karton , ponpon , grapon kağıdı , düğme , kapak vb . Yapisabilecek ne varsa verebilirsiniz çocuklara . Kırmızı renk kavramını da planınıza almış olursunuz . Ayni zamanda farklı malzemelerle ürün oluşturmalarını da sağlamış olursunuz.  Farklı teknikler kullanmak her zaman etkili olur . 

  3. Sevgi kolyesi (3 yas grubu )

  3 -4 yas grubu öğrencilerimle de şirin bir sevgi kolyesi yaptık . Küçük boy kesilmiş kalplere minik ponponlar yapıştırdılar . Ponponlar biraz zor yapışıyor evet ama aklınızda olsun ben bir çok malzemeyi yapıştırırken zıplayan hamur kullanıyorum . 

  Delgeç ile bir delik açarak kurdela takabilirsiniz . 

  4. Kalp çocuklar 
   

   

  Bir kalp üzerine çocuklar ağız , göz , burun çizerler . 4 adet karton şeritten kedi merdiveni yapılır ve kalbe kol ve bacaklar olarak eklenir .  Etkinliklerin yakın planlarını da eklemeye çalışacağım . 

  Sevgiyle kalın 💗🎈

  Özge 

   

  Check Also

  Okul Öncesinde Kodlama

  Merhaba ; Uzun bir aradan sonra yine bloğum aklıma geldi . Bir süredir hem araştırdığım ...

  ‘ Kuşlar ‘ Temalı Renk Eşleştirme Oyunu

  Birkaç basit malzeme ile hem renkleri eşleştirme ,hem sayı sayma oyunu hazırlayabilirsiniz .   Geçtiğimiz ...

  933 comments

  1. Magnificent web site. A lot of helpful information here. I am sending it to several buddies ans additionally sharing in delicious. And naturally, thank you for your effort!