Ana Sayfa / Blog / Motor Gelişimi Destekleyen Oyun Etkinliği

Motor Gelişimi Destekleyen Oyun Etkinliği

MERHABA,

Dün öğrencilerim için eğlenceli bir oyun hazırladım.  Ikeadan aldığım rulo kağıt üzerine 2 farklı renk kullanarak dalgalı yol çizdim.

Çizim için fabercastell multi crayon kullandım yine . Ben bu boyaları çok sevdim. Dağılmıyor ,bulaşmıyor. Sınıfımızdan 2 adet araba seçtim ve arabaların renklerinde çizdim yolları . Kırmızı ve mavi …

Etkinliği hazırlarken bana yardım bile ettiler. Oynamak ise bugüne kısmet oldu . Yarışma şeklinde değil ama 2’şerli olarak oynadık. Kuralımız çizgilerin dışına çıkmadan bitiş çizgisine gidebilmekti. 2 kez oynadık oldukça keyifliydi. Daha sonraki günlerde oynamak için rulo şeklinde saklıyorum . Oynarken yıpranmadığı için birkaç kez daha kullanılabilir.

Etkinlik el -göz koordinasyonunu geliştirir ve dikkat becerilerini arttırır. Motor gelişimi destekler.

IMG_9544

 

IMG_9545

IMG_9546

 

 

IMG_9547

 

 

SEVGİYLE….

 

 

 

Check Also

Okul Öncesinde STEM DNA Modeli Yapalım

Okul öncesinde STEM Peki nedir bu DNA ? DNA adlı bu küçük şey sayesinde kimse ...

Hi Coding E twinning Project Plan

Hi Coding About the project Learning the coding helps us understand the rapidly changing world ...

744 comments

  1. I have to voice my gratitude for your generosity supporting individuals who really need help on this one idea. Your very own dedication to passing the solution along appears to be surprisingly informative and has truly empowered individuals like me to get to their goals. Your entire informative tutorial entails so much to me and especially to my office workers. Thank you; from everyone of us.