Ana Sayfa / Sanat Etkinlikleri / 3-4 Yaş / Kutup Ayısı Silüet Etkinliği

Kutup Ayısı Silüet Etkinliği

MERHABA,

Kutuplarda yaşam konumuzu işlediğimiz hafta sanırım en çok bahsettiğimiz hayvan kutupayısı oldu . Bizde onunla ilgili etkinlikler yapalım dedik .  Kutup ayıları ile ilgili kitaplar okuduk , sanat etkinlikleri yaptık ve oyunlar oynadık.

Bu yılın ilk suluboya çalışmasını da yaptık bu etkinlik sayesinde .

ETKİNLİĞİN YAPILIŞI :

  • Kutup ayısı kalıbı kesilerek hazırlanır ve a4 boyutunda beyaz kağıtlara yapıştırılır. Ben sonrasında kalıbı kaldıracağımız için uhu tag kullanarak yapıştırdım.
  • Kağıtlar çocuklara dağıtılır ve kalıp etrafında kalan kısımları suluboya ile boyamaları istenir. Kağıtlar kuruduktan sonra kalıp çıkarılır .
  • Biz KÖPÜK ile PITIR adlı hikayeyi okuduk . Okumanızı tavsiye ederim , kitap bittiğinde çocuklar alkışladı çok beğendiler.
  • *Birde sayfamıza yıldız stamperlardan bastık. Hikayemizde kutup ayıları yıldızları seyretmeyi sevdiğinden bahsediyordu çünkü :))

 

IMG_1151IMG_1152

 

 

IMG_1155         IMG_1159

 

IMG_1165          IMG_1167

 

 

IMG_1171            IMG_1176

 

Check Also

Hi Coding E twinning Project Plan

Hi Coding About the project Learning the coding helps us understand the rapidly changing world ...

Okul Öncesinde Kodlama

Merhaba ; Uzun bir aradan sonra yine bloğum aklıma geldi . Bir süredir hem araştırdığım ...

726 comments

  1. Hi, Neat post. There’s a problem with your web site in internet explorer, would check this… IE still is the market chief and a good portion of other folks will miss your great writing because of this problem.