Ana Sayfa / Gebelik Günlüğüm / Kızımla 24.Haftamız

Kızımla 24.Haftamız

Hamilelik böyle ilginç bir süreç işte …

Hamile olduğumu öğrendiğim ilk günden beri ne yazarım nasıl yazarım planları yaparken neredeyse sona yaklaşırken yazmaya başlayabildim. Aslında hiç yazmadım değil. Ufak tefek notlar aldım ,önemli tarihleri not ettim ,doktor rutinlerimizdeki her şeyi dosyaladım.

İnşallah doğuma kadar bu yazma rutinimi devam ettirebilirim . Geriye dönük önemli zamanları yazma planımda var yapabilirsem 🙂 Hatırladığım kadarıyla tabii.

Aslında bu hafta bugüne kadar hissettiklerimden çok farklıydı . Bebeğimin hareketlerini en fazla ve en güçlü hissettiğim bir haftaydı. Hatta öyle alıştım ki bu hareketlere sabırsızlıkla bekler oldum . Uyandığımda onunda uyanmasını bekledim , orda mısın bebeğim diye seslendim ona  . Çok şükür hep duydu beni 🙂

Bu hafta aynı zamanda hep aynı saatlerde hareket etmeye başladı . Benim çalıştığım hareket halinde olduğum zaman diliminde o dinlendi , ben dinlenirken o uyandı. Özellikle akşam saatleri 10 ‘dan sonra oldukça hareketliydi.

IMG_5184

Ben ise çok şükür hala işe gitmeye devam ediyorum ama hareketlerim biraz yavaşladı. Koltuktan kalmak benim için zorlu bir iş haline gelmeye başladı. Karnım da gittikçe büyüyor. 10 kilo almış bulunmaktayım şu ana kadar . Belli ki 12-14 sınırını aşacağım. Ama kendimi kilolu değil iyi hissediyorum. İştahım her zamanki gibi stabil 🙂 Ama her zamankinden fazla meyve yiyorum oda hasta olmamak için.

Vitaminlerime devam ediyorum. Kalsiyum ve magnezyum kullanıyorum . Demir eksiğim olmadığından doktorum bunları uygun gördü. Kalsiyum için sabah akşam  1 adet kullanmak üzere Osteocare verdi ; Magnezyum için ise magnesium positive.

Bu hafta bebeğimiz için oda hazırlıklarına da başladık.Odasının duvarlarını gri istedim ve bir duvarında ise glitter(sim ) kullanmayı planladık. Odayı eşim boyadı. Boya alışverini ise bauhaustan yaptık. Güzel bir ton oldu.. 4 kat boyandı oda . duvarlar kuruduktan sonra ise bir duvara simli boyayı da 4 kat uyguladık. Sim ince olduğundan çok yoğun olmuyor hafif bir pırıltı görünümü oluyor.

Birkaç resim ekliyorum belki fikir olur düşünenlere. Daha sonra odanın tüm detaylarını kısmetse paylaşacağım.

IMG_5506

 

IMG_5508

Bir duvara sim uygulaması yaptık bu da yakından görünümü.

IMG_5509

AlIŞVERİŞ için de verimli bir haftaydı 🙂 Birçok ihtiyacını tamamladık. Annemin de yanımda olmasının avantajıyla eksiklerin çoğu tamamlandı. Ben kıyafet alışverişini dayanamayıp uzun süre önce yapmıştım 🙂 Geriye banyo,beslenme gereçleri vs kalmıştı. Onlarında çoğunu aldık.

Bir sonraki doktor kontrolümüz 26.haftada. Ne kadar büyüdüğünü çok merak ediyorum , acaba nasıl ?

25.hafta gelişmeleriyle görüşmek üzere 🙂

 

23Kasım 2015/ 29Kasım2015

Check Also

Okul Öncesinde STEM DNA Modeli Yapalım

Okul öncesinde STEM Peki nedir bu DNA ? DNA adlı bu küçük şey sayesinde kimse ...

Annelerin Yeni Alışveriş Yeri: Avansas

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle; evdeki temel ihtiyaçlarınızı karşılamakta, online siparişlerinizi zamanında ...

708 comments

  1. I¡¦ve recently started a website, the information you provide on this site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.