Ana Sayfa / Blog / İlk Resim Heyecanımız (25.-26.hafta)

İlk Resim Heyecanımız (25.-26.hafta)

Hoşgeldin kış ,

Bir mevsime daha birlikte giriyoruz bebeğimle . Bir yaz günü tanıştık ama kavuşmamız belki de baharın ilk günleri olacak. İçimde yaşayacağı son mevsim kış .Sona yaklaşırken heyecan ile birlikte bir hüzün kaplıyor insanın içini . Hamilelik güzel şey …

Ne kadar da büyüdü bu haftalarda artık tekmelerini çok güçlü hissediyorum .Akşamları babasıyla birlikte onun hareketleri izlemek en büyük keyfimiz son zamanlarda. Sanki dans ediyor kızımız . Bazen öyle garip oluyor ki ona dokunabiliyorum çok garip bir his.

İnsan bu kocaman göbeğe alışıyor hatta çok seviyor ;bu minik kıpırtıları bekler hale geliyor.  Sanki bundan fazla büyüyemezmiş gibi geliyor bakalım neler olacak ? Artık göbeğim de dışarı çıktı 🙂 Biraz komik. Çatlak kremlerini biraz aksatarak devam ediyorum Bio-oil aldım ve şu anda onu kullanıyorum . Etkilerini sanırım doğurmadan anlamayacağım . Şuan da çatlak oluşmadı ama  çevremdeki herkes bunun son günlerde olabileceğini söylüyor . Kısmet demekten başka yapacak yok 🙂 Olsa da DEĞER …

İşe gitmenin yorucu bir hal aldığı zamanlardayım artık ama yine de çalışmak insanı zinde tutuyor ve hareket ettiğim için seviniyorum . Fakat bu işe gidip gelme olayı akşamları pilimin erken bitmesine sebep oluyor . Artık montlarda kapanmıyor , hamile olduğum anlaşılıyor ve birazcık bu nimetlerden yararlanıyorum . Taksiye binmediğim zamanlarda otobüste yer veriliyor , sıra beklerken öncelik vs .

Şuanda o kadarçok hareketli ki yazarken sık sık mola veriyorum saat: 17.43 tarihe geçsin hatta canımı acıtan hareketler ediyor.

26.haftadaki kontrolümüz için sabırsızlanmaya başlamıştık . Eşim artık resmini görürüz değil mi diye sormaya başlamıştı.

Randevumuzu aldık ve 25+2 de doktorumuz Derya Eroğlu’na gittik. Sabah 9 da olan kontrolümüze gidene kadar çok hareketli olan kızımız hastanede de aynı harekete devam etti. Ultrason sırasında da hareketli olması için  bir şeyler yemek için 10 dk zaman istedik ama malesef tam tersi oldu.  Yemeği yedi ve uyudu bizim kız . Hareket ettirmek için uğraşlarımız sonuç vermedi. Rutin kontrolümüz yapıldı ve ilk renkli resmimize kavuştuk . Sürekli yüzünü kapatsa da bir resim yakaladı doktorumuz .

Bebeğimiz 853 gr olmuş ve boyu yaklaşık 35 cm . Boy uzunluğunu doktorumuz söylemedi. Karında kıvrıldığı için net uzunluk almanın bu aylarda zor olduğunu duymuştum.  Eve geldiğimde merakımdan  ultrasondaki parametrelerdeki anlamları araştırdım.

FL: uyluk kemiği uzunluğu (7 ile çarpıp boyu buluruz) olduğunu öğrendim . Bizimki FL(49.26)mm Bu haftalardaki değerlerin bir tablosunu da buldum .

Ekran-Resmi-2015-02-08-16.56.25-202x427

Bu tabloya göre şimdilik uzun olacak gibi ,üst sınırda gözüküyor. Herşey yolundaydı çok şükür sadece 3.5 kilo daha almışım . Minik bir uyarı daha  aldım doktorumdan . En Fazla 2 kilo alarak gelmelisin dedi. İnşallah öyle olur.Tansiyonum her zaman ki gibiydi. Kullandığım ilaçlar arasına Elevit eklendi  sabah tok karnına bir tane alıyorum. Aynı zamanda şeker yüklemesi zamanımız gelmişti. Daha önce de 50gr tolerans testi yapılmıştı 20. haftada . Annem tip 2 diabet hastası olduğu için doktorum çıkabileceğini düşünmüştü fakat çıkmamıştı. Bu kez de 50 gr tok karnına şeker içtim . Sonucum yine normal değerdeydi çok şükür.   Şeker testi için toplumda yaratılan algıya her zaman karşı oldum. Bu konuda her zaman doktoruma güvendim.Bir sonraki kontrol için 3 hafta sonra çağırdı doktorumuz . Kan uyuşmazlığı durumumuz için anti -d uygulaması zamanı aynı zamanda.

IMG_5688

50 gr şeker uygulamasından 1 saat sonra çıkan sonucum 91.

Kızımızın resmini görmenin ve bu kontrolü de sağlıkla atlatmanın huzuruyla hastaneden çıktık . Bu günü eşimle kendimize ayırdık . Aynı gün içerisinde kendimizi biraz fazla yorarak önce ablama gittik ve sonra da kızımızın odası için ıkea’ya gittik.

Hazır gitmişken tüm ihtiyaçlarını aldık. Benim için oldukça yorucu bir gündü.Ama değdi . En çok babacık yoruldu . Kızının eşyalarını taşıdı;önce arabaya sonra eve . Kurmak için biraz dinlenmek gerek 🙂 Birkaç minik kıyafet daha aldık kızımızA. Rabbim sağlıkla giydirmeyi kısmet etsin.

Bizden alışveriş resimlerimiz ile güle güle olsun …

27.haftada görüşmek üzere …

IMG_5575

IMG_5577

 

 

IMG_5589

 

 

 

Check Also

Okul Öncesinde STEM DNA Modeli Yapalım

Okul öncesinde STEM Peki nedir bu DNA ? DNA adlı bu küçük şey sayesinde kimse ...

Hi Coding E twinning Project Plan

Hi Coding About the project Learning the coding helps us understand the rapidly changing world ...

697 comments

  1. Hi, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I’m attempting to find things to enhance my site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!