Ana Sayfa / Blog / Hava Durumu ve Hikaye Taşları -Story Stones

Hava Durumu ve Hikaye Taşları -Story Stones

Merhaba ;

Bu aralar şu taş boyama işine merak sardım ve Antalya bu iş için bol malzeme sunuyor insana . Ne zaman sahile insek  taş toplamadan dönmüyorum . Aden de oynamaya bayılıyor zaten . Hem serbest oyunlar oynuyor , kule yapıyor , sayıyor ya da boyuyor . Yaratıcılığımıza ve yaratıcılığınıza kalmış . Bu hava durumu taşlarını ise okul için hazırladık . Okul da hava durumu hakkında konuşurken çocuklarda merak uyandırmak için harika bir materyal oldu .  Bunları küçük taşlara değil de daha büyük taşlara yaptık . Etkileyici oldular .

Ben taş boyarken sulu boya kullanmayı tercih ettim . İnce bir fırça yardımıyla az su kullanılarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Üzerine ise kalıcı hale getirmek ya da parlatmak için sprey vernik ya da şeffaf oje kurutucu özellikli parlatıcı kullanabilirsiniz. Burada tercih sizin . Tabi boya olarak da akrilik boya da tercih edilebilir. Ben bir daha ki sefere onunla deneyeceğim .

Hikaye taşları nedir ? Nasıl kullanılır ? sorularını ise bir sonraki yazımda detaylı bir şekilde yazacağım . Şimdilik hava durumu taşlarının görsellerini paylaşarak yazımı bitiriyorum . 

Check Also

‘ Kuşlar ‘ Temalı Renk Eşleştirme Oyunu

Birkaç basit malzeme ile hem renkleri eşleştirme ,hem sayı sayma oyunu hazırlayabilirsiniz .   Geçtiğimiz ...

Sosyal Öğretmen ‘ fatmaöğretmenim’

Fatma öğretmen , doğanın öğretici gücünü keşfetmiş ve öğrencilerininde doğayı keşfetmesine ,doğa ile oynayarak öğrenmelerine ...