Ana Sayfa / Sanat Etkinlikleri / 3-4 Yaş / Dokulu Parmaklar Dokunma Duyusu Etkinliği

Dokulu Parmaklar Dokunma Duyusu Etkinliği

5 duyu organından ilk olarak deri -dokunma duyusunu öğrenmeye başladık. Konuya güzel bir hikaye ile giriş yaptık. YKY yayınlarından ELLERİM adlı hikaye ile bende ilk defa tanıştım . Türkçeye çevrilmiş bir hikaye . Resimleri oldukça güzel ,kısa ve öz bir kitap. Tavsiye ederim . Tubitak yayınlarından ise DUYULARIMIZ kitabından genel bilgileri ve sadece dokunma duyusu ile ilgili bölümü okudum çocuklara. Güne başlama zamanı duvarımıza , dokunma duyusu flash kartımızı da astık ve konu ile ilgili sohbet ettik ? Ellerimle ne yapabilirim , nelere dokunabilirim vb sorular sordum . Farklı dokulardan oluşan kitapları inceledik . Renkli tüylerle gıdıklandık bide :)) Buda işin eğlence kısmıydı.

Dokuların özelliklerinden bahsettik ve bunları pekiştirmek için bir sanat etkinliği planladım .

ETKİNLİĞİN YAPILIŞI ;

  • Evalardan el şekli kestim .
  • Her parmağa yapıştırmak için farklı bir doku hazırladım .
  • Ponpon,tüy,kabartmalı vs .

SONRASI SİZE KALMIŞ :))

Uygulamak oldukça basit , her parmağın ucuna bir doku yapıştırıyoruz. Biz 5 duyu etkinliğimizin yanına astık , bakıyoruz hatırlıyoruz tekrar ediyoruz …

MALZEMELER

  • Ponpon
  • kabartmalı eva
  • aynalı karton
  • tüy

bir parmağa da çift taraflı bant yapıştırabilirsiniz . Bu etkinlikte aklıma gelmedi ama Başka bir etkinlikte hemen uyguladım.

IMG_0228

IMG_0229

 

IMG_0231

 

 

IMG_0230

 

IMG_0232

 

5 duyu organı için başka bir etkinlik

http://sevgiylebebek.com/5-duyu-organim-sanat-etkinligi/

 

 

Check Also

Okul Öncesinde STEM DNA Modeli Yapalım

Okul öncesinde STEM Peki nedir bu DNA ? DNA adlı bu küçük şey sayesinde kimse ...

Annelerin Yeni Alışveriş Yeri: Avansas

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle; evdeki temel ihtiyaçlarınızı karşılamakta, online siparişlerinizi zamanında ...

895 comments

  1. Good day! I could have sworn I’ve been to this blog before but after checking through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely glad I found it and I’ll be book-marking and checking back often!