Ana Sayfa / Sanat Etkinlikleri / 5-6 Yaş / Çocuklar İçin Resim -Penguen

Çocuklar İçin Resim -Penguen

Merhabalar;

Kış etkinliklerimize devam ederken  özgün bir resim çalışması planladım. Öncelikle türkçe etkinliği olarak’ Deniz ne kadar derin ?’ adlı hikayeyi okuduk. Pipkin adlı penguenin merak ettiği sorunun cevabını bulma macerasını anlatan  hikayeyi çocuklar çok seviyor ve kitabın sonunda kapalı zarftan çıkan büyük resim oldukça merak uyandırıyor.

Kitap sonrasında çocukların kendi becerilerini kullanarak yapabilecekleri yaratıcı özgün bir resim -sanat çalışması yaptık.  Kartonlar üzerine öncelikle kar manzarası hazırladık. Daha sonra her öğrenci  2 adet penguerin hazırladı ve manzara resmi üzerine yani karlar üzerine istediği şekilde yerleştirdi ve yapıştırdı.

 

IMG_6476

 

IMG_6451

 

-Hazırlanan kar manzarası

 

IMG_6458

çocukların kendileri keserek hazırladığı penguenler

IMG_6468

sadece siyah oval  ve beyaz oval şekiller çizilerek verildi ; ama çocukların kesim becerilerinden dolayı onlarda farklı şekillerde oldu.

 

IMG_6469

 

 

IMG_6471

 

Kar manzarasına eklenen penguenler.

IMG_6475

 

İşte sevimli penguen anne -çocuk .

Kimi el ele tutuşmuş kimi karda yuvarlanıyor :)))

IMG_6485

 

Özge güney

Etkinlik 48-60 ay grubu ile yapılmıştır.

Check Also

Okul Dışarıda Gününü Duydunuz mu ?

“ÇOCUKLARIN %74’Ü, CEZAEVİ MAHKUMLARINA VERİLEN 60 DAKİKADAN DAHA AZ BİR ZAMANI AÇIK HAVADA GEÇİRİYOR. *” ...

Sosyal Öğretmen ‘ fatmaöğretmenim’

Fatma öğretmen , doğanın öğretici gücünü keşfetmiş ve öğrencilerininde doğayı keşfetmesine ,doğa ile oynayarak öğrenmelerine ...

684 comments

  1. excellent post, very informative. I wonder why the other specialists of this sector don’t notice this. You must continue your writing. I’m sure, you have a great readers’ base already!