Ana Sayfa / Sanat Etkinlikleri / 3-4 Yaş / Ben Bir Bebek Filim

Ben Bir Bebek Filim

Çocukların bayıldığı bir etkinliği paylaşacağım bugün. Malzemelerimiz ;

  • Gri ve pembe renk karton
  • Yapıştırıcı

Etkinliği planlarken asıl amacım büyük -küçük kavramı ile çalışmaktı. Yaptığımız fil sanat etkinliği muhteşem bir pekiştirici olduBenim yaş grubum makas kullanmayı bilmediği için parçaları ben kesip hazırladım. Eğer kazanımlarınız küçük kas becerilerini de desteklemek ise kulakları siz çizin  çocuklar kesip kapıştırsın.Biz sadece yapıştırma kısmını yaptık. Çocukların  başlarına göre ayarladığınız bir seriti şapka gibi zımbaladıktan sonra kulağın kenar kısmından iki tarafa zımbalayın. bu etkinlikte fil olan çocuklar , o yüzden göz yapmanıza gerek yok. Yani kendi gözleri filin gözleri sadece kulak ve hortumu eklemeniz yeterli. Hortum kısmını da 6 yaş grubu katlayabilir. Küçük yaşlar için siz hazırlayın.

Büyük -küçük kavramını  çalıştığımız gün Onur Erolun Karamela Sepeti adlı kitabındaki Fil ve Arı şarkısını öğrendik. Fil şapkalarımızla şarkının dramatizasyonunu yaptık.  Etkinliği yapan herkesten çok güzel dönüşler aldım. Herşeyden önemlisi çocuklar cok sevdiler. Kalıplarını paylaşmıyorum . Çünkü fotograflardan bakarak kulağı kolayca çizebilirsiniz.

IMG_9325 IMG_9326

 

SEVGİYLE…

Check Also

Okul Öncesinde Kodlama

Merhaba ; Uzun bir aradan sonra yine bloğum aklıma geldi . Bir süredir hem araştırdığım ...

‘ Kuşlar ‘ Temalı Renk Eşleştirme Oyunu

Birkaç basit malzeme ile hem renkleri eşleştirme ,hem sayı sayma oyunu hazırlayabilirsiniz .   Geçtiğimiz ...

754 comments

  1. F*ckin’ amazing things here. I am very glad to see your article. Thanks a lot and i am looking forward to contact you. Will you kindly drop me a e-mail?