Ana Sayfa / 1 Yaş Etkinlikleri / Bebekler için Sonbahar Etkinliği

Bebekler için Sonbahar Etkinliği

Merhaba ;

Bu basit fikir çok hpşuma gidiyor . Buna benzer etkinlikleri öğrencilerimle de yapmıştım . Aslında duyusal poşet kategorisine giriyor.

Geçtiğimiz günlerde bizde Aden ile birlikte bir sonbahar etkinliği yaptık . Doğrusunu söylemek gerekirse Aden bu etkinlik için hazır değildi . 12 ay sonrası için daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Etkinlik öncesinde bir kısa gezi yaparak ağaçlar ,yapraklar ve sonbahar mevsimi hakkında konuşun . Muhtemelen sizi anlamadığını düşüneceksiniz. Ama her sözcüğünüz onun dil gelişimi için çok önemli. Bol bol konuşun . Bebeklerin ilk 2 yıl oyuncaklardan çok konuşmaya ,sizi dinlemeye ihtiyaçları var.

fullsizerender-1

Etkinlik için malzemeler :

  • bir adet kilitli poşet
  • 3 renk parmak boyası
  • tahta kalemi

Yapılışı:

  • Kilitli poşet üzerine tahta kalemi ile bir ağaç çizin . Daha sonra poşet içerisine boyalardan bir miktar karışık şekilde koyun . Poşeti kapatın ve bebeğinize verin . Onun elinde mıncıklandıkça sonbahar ağacının renkleri oluşacak.
  • Bebeğiniz boyaların yumuşaklığını dokunarak hissedecek .
  • poşetin kapalı olduğunu kontrol edin . Boyalar sızabilir.

img_3350

fullsizerender

img_3356

img_3359

 

 

 

Check Also

Sosyal Öğretmen ‘ fatmaöğretmenim’

Fatma öğretmen , doğanın öğretici gücünü keşfetmiş ve öğrencilerininde doğayı keşfetmesine ,doğa ile oynayarak öğrenmelerine ...

Orman Haftası için Etkinlikler

1.BAHAR AĞACIM   Etkinlik Çeşidi:  Müzik ve Sanat Etkinliği(Bütünleştirilmiş Büyük Grup Etkinliği Ve Bireysel Etkinlik) ...

694 comments

  1. Awesome site you have here but I was curious if you knew of any user discussion forums that cover the same topics talked about here? I’d really love to be a part of community where I can get suggestions from other knowledgeable individuals that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Thanks a lot!