Ana Sayfa / 1 Yaş Etkinlikleri / Bebeğimin İlk Yeni Yılı

Bebeğimin İlk Yeni Yılı

Yeni bir yıla merhaba dememize günler kaldı. 2016 her ne kadar dünya için pek iç açıcı olmasa da bizim için hayatımızın en önemli yılıydı. Aden ‘in dünyaya gelmesi  ile birlikte hayatımız da inanılmaz bir şekilde değişti. Şimdi yeni bir yılı birlikte karşılamaya hazırlanıyoruz .

Yeni yıl öncesinde süslenen sokaklar, avmler, evlere alınan süslenen ağaçlar. rengarenk ışıklar, yeni yıl hediye alışverişleri her zaman çok hoşuma gitmiştir. Daha küçücükken arkadaşlarımızla birbirimize aldığımız hediyeler olurdu. En net hatırladığım 2000 yılında birbirimize aldığımız 2000 yazılı çoraplar . Canım arkadaşım İlkay ile birbirimize almıştık. İstiyorum ki Aden’de büyüdükçe benzer alışkanlıkları kazansın . Sevdiklerini sevindirmeyi sevsin ,özel ve önemli günleri hatırlasın ,çevresine mutluluk saçsın.

Bu sebeple bir liste hazırlamak istedim ki unutmayalım ve her sene bu listeden yapabildiğimiz kadarını hayata geçirelim.

Sizde bize katılmak ister misiniz ?

  1. Yeni yıl için süslenmiş yerlerde minik bir gezinti yapalım . Bence bu çok ilgi çekici ve eğlenceli olur. Belki de ışık gösterileri 🙂
  2. Noel Baba ile resim çekilelim. Ne tepki verecek merak ediyorum . Profesyonel bir makine ile çekilirse süper olur . Korkacağını düşünmüyorum. Kesin sakallarını çeker ya da şapkasını.
  3. Yeni yıl konseptli bir kıyafet  alalım. Kırmızı bir elbise , bir şapka ya da taçta olabilir. Bunlar ile resimlerini çekelim.
  4. Zencefilli  yeni yıl kurabiyesi yapalım. (ilk yıl şekersiz )Benim yaptığım bir tarif var süper oluyor . Zencefilli kurabiye tarifi
  5. Eve bir ağaç alalım ve süsleyelim. Bence bu çok eğlenceli olabilir. Ama ağaca tırmanmak  ve süsleri yemek isteyebilirler 🙂
  6. Ağacımıza  özel bir süsleme hazırlayalım . Bu onun el izinden bir süs ,resminden bir obje olabilir. ağacın üzerine asacağım toplar üzerine minik ellerinin izini çıkarabilirim . Sonra anı kutusunda saklarım . Bu toplar üzerine okulda kardan adam yapmıştık öğrencilerimle. Şimdi de Aden ile süsleme yapmak için sabırsızlanıyorum.
  7. Tuz hamurundan el ayak izi hatırası yapalım.

http://sevgiylebebek.com/tuz-hamurundan-1-yas-el-ve-ayak-izi-hatirasi/

IMG_2054

Biz henüz Aden için yapmadık . Bunları yeğenim Hüseyin için hazırlamıştık.
8.Yeni yıl çikolatası yiyelim . Aden için belki ilk tadım olabilir.

9.Sevdiklerimize minik hediyeler alalım.


10.Arkadaşlarımızla yeni yıla merhaba partisi yapalım.


11.Ailemizle birlikte olalım.

12.Fotoğraf çekimi yapalım.

13.Yeni yıl şarkıları dinleyelim, öğrenelim.

Ve tabi ki de bebeğimiz için ilk yeni yıl hediyesi alalım . Belki de paketini kendisi açar en azından açmak için uğraşır.

Bakalım bu listenin ne kadarını gerçekleştirebileceğiz. Yaptıkça resimleri ekleyeceğim.

Yeni yıl için yapacağımız hazırlıklar tamamen bizim elimizde. Bebeğimizin ilk yılını unutulmaz kılabilir  ve daha sonraki yıllarda tekrarlamak üzere bir liste hazırlayabiliriz . Belki de bu resimlerden bir albüm hazırlarız . Bence süper olur .

2017 yılında barış dolu bir dünya diliyorum . Mutluluk ,sağlık,başarı ,para ,aşk ve daha ne istiyorsanız sizin olsun. Dilerim çocuklarımız için her şey çok güzel olur. Amacımız gülümsemek 🙂 Gülümsetmek …

Sevgiyle..

Özge GÜNEY


Fotoğraf:Photofy free stock photos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Check Also

Bugün Kalan Hayatımın İlk Günü

Herkese merhaba, Bugün sizi son okuduğum ve hayatımda yepyeni kararlar almamı sağlayan bir kitapla tanıştıracağım.  ...

‘Okulumda İlk Günüm’ Yazılı Çerçeve ve Banner Yazı

Herkese MERHABA , Buraları biraz canlandıralım mı ? Bence evet . Bu sene umarım bloğa ...

1.115 comments

  1. Every bracelet is as unique as the girl who wears it!