Ana Sayfa / Aden'in Oyunları / Bebeğim İçin Oyun – Hokus Pokus Kutusu

Bebeğim İçin Oyun – Hokus Pokus Kutusu

 

Merhaba ,

Kimi zaman aman bir 5-10 dakika oyalansın da ben şu işimi bitireyim derdinde oluyoruz . Bu kutuda öyle bir anda oluşturuldu işte ☺. Salonda bulunan ıvır zıvır çekmecelerini yerleştirirken onunda oyalanması için bu duyu kutusunu hazırladım .  Kutu bir mendil kutusu . Eskiden bunlardan çok vardı . Şimdi bulabilir misiniz bilmiyorum ama herhangi bir kutuda olabilir . İçerisine koyacağınız kumaşlar vs. İçine sıkışsın yeter.

Ben elime geçen kurdeleleri ve bir şalımı koydum . Bir parçada keçeden bardak altlığı vardı .


Aden uzun bir süre sadece keçe ile ilgilendi . Diğerlerini de incelesin diye artık hokus pokus yapmak zorunda kaldım keçeyi☺


Bunu aslında bir Keşif sepeti olarak da düşünebilirsiniz. Kumaşlardan oluşmuş farklı dokuları inceleyebileceği bir keşif şepeti. Eğer bir keşif sepeti hazırlamak isterseniz ve neler olabilir diye düşünüyorsanız önceki yazımı okuyabilirsiniz . birçok örnek materyal eklemiştim yazıma .

 

12 ay sonrasında daha zorlaştırıp farklı keşif sepetleri de hazırlanabilir.

Kutunun içerisinden çekmesi için teşvik etmeyi unutmayın. İçerisindekileri dağıtma hoşuna gidecektir. Biz tül şal ile cee- ee oynadık .

iyi oyunlar diliyoruz .

Sevgiyle…

Özge

Check Also

Okul Öncesinde STEM DNA Modeli Yapalım

Okul öncesinde STEM Peki nedir bu DNA ? DNA adlı bu küçük şey sayesinde kimse ...

Hi Coding E twinning Project Plan

Hi Coding About the project Learning the coding helps us understand the rapidly changing world ...

1.397 comments

  1. I was looking through some of your blog posts on this website and I believe this internet site is very informative ! Retain posting .