Ana Sayfa / Sanat Etkinlikleri / 5-6 Yaş / Anne Bana Kuş Çizer Misin ?

Anne Bana Kuş Çizer Misin ?

cocuk-resimleri-ne-anlatiyor-3

İşte bu sorudan hep korkmuşumdur.Eminim sizlerde en az birkez duymuşsunuzdur bir ufaklıktan.Anne değilim ama anaokulu öğretmeni olduğum için öğrencilerimden sık sık böyle sorular duyuyorum. Resim yaparlar iken eklemek istedikleri bir şeyi benim çizmemi isteyebiliyorlar. Sanırım büyüklerin ve öğretmenlerinin herşeyi çizebileceklerini düşünüyorlar 🙂 Keşke öyle olsa …

Bu alanda hep eksik bulmuşumdur kendimde hatta benden güzel resim yapan öğrencilerim oldu desem yalan olmaz .Özellikle 6 yaş grubu ile çalışırken inanılmaz şeylerle karşılaşabilirsiniz. Güzel resim yapabilmeyi ve onlarada öğretebilmeyi isterdim. Ama bir yolu olmalıydı en azından bir teknik. Mesleki araştırma yaptığım sitelerden birinde ( yabancı kaynak tararım genelde) tam da aradığım gibi birşey ile karşılaştım. Hem bazı hayvanları çizmeyi öğrenebilirdim,hem öğrencilerime kolayca öğretebilirdim . En güzel tarafı ise sonrasında çizimlerini yaratıcılıklarını kullanarak tamamlama fırsatı olması. Öncelikle ben denedim oldukça keyifliydi. sonrasında planlarımın içerisine her ay için 2 resim etkinliği ekledim.İlk olarak dinazor ve balık çizmeyi öğrendiler.Sonra tavşan ve penguen.

Ben pengueni paylaşacağım sizlerle…

Penguenlerimiz çok tatlı oldular.Bende onları fotoğrafladım.

Sizlerde ister çocuğunuz , ister öğrenciniz ile bu etkinliği deneyebilirsiniz. Belki de bir miniği şaşırtabilirsiniz ?

Hem kolay ,hem basit ve eğlenceli .

32

ÇİZİM BİTTİKTEN SONRA BEN AŞAĞIDAKİ PENGUENLERİ GÖSTERDİM ÇOK SÜSLÜ PENGUENLER OLDULAR 🙂

11

 

IMG_5399

Sevgiyle…

(Etkinlik krokotak.com dan alıntıdır.)

ozge@sevgiylebebek.com

Check Also

Okul Öncesinde STEM DNA Modeli Yapalım

Okul öncesinde STEM Peki nedir bu DNA ? DNA adlı bu küçük şey sayesinde kimse ...

Hi Coding E twinning Project Plan

Hi Coding About the project Learning the coding helps us understand the rapidly changing world ...

737 comments

  1. At this time it seems like WordPress is the preferred blogging platform available right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?