Ana Sayfa / ADEN'İN KİTAPLIĞI / Aden’in Kitaplığı Şubat Ayı Favorileri

Aden’in Kitaplığı Şubat Ayı Favorileri

Merhaba ;

Benim minik kitap kurdum bu ay yine çok ça okudu , okutturdu. Ben de yeni kitaplar sipariş etmiştim . İçlerinden bir tanesi bu ay ki favoriler arasına girdi .

Bu ay Aden bize en çok hangi kitaplarını okutturdu ?

Ne okuduk ?

  • Katie ve Yıldızlı Gece
  • Yavru Köpek
  • Aç Tırtıl
  • Çocuk Olmaya Hakkım Var
  • Tombik Ayı Acıkınca

1.Katie ve Yıldızlı Gece

kitabı bu ay yeni aldıklarımdan . Ocak ayı favorilerinde olan ‘Degas’ ile benzer olduğundan  bu tarz bir kitabı çok seveceğini tahmin etmiştim. Yanılmadım . Katie bu ay en yakın arkadaşımız oldu ve onun sayesinde Aden’in ilk müze gezisini yapmış olduk . Görmek isterseniz yazımı okuyabilirsiniz.

Kitabın yazarı JAMES MAYHEW1989 ‘da yayımladığı Katie serisi , çocuklar için tasarlanmış en başarılı ve en özgün sanata giriş kitaları olarak değerlendirildi ve bütün dünyaca tanındı. Kitap Yapı Kredi Kültür yayıncılıktan 3. baskısını Ocak 2018 de yapmış. Ben bir sonraki alışverişimde serinin devamı olan kitaplardan bir tanesini daha Aden’in kitaplığına eklemek istiyorum.

2.Yavru Köpek -Tubitak yayınları 

Bu kitapta eve yeni alınan bir köpek yavrusunun ailenin diğer üyelerinin hayatını nasıl etkilediği  uygun ve açık bir dille anlatılıyor. Çok keyifli .Bu serinin en sevdiğim özelliği de Her sayfada küçük sarı bir ördek saklı olması . Bakalım bulabilecek misin yönergesiyle çok keyifli hale geliyor.

3. Aç Tırtıl 

Geçen ay dan beri Aç Tırtıldan vezgeçemedik. Oyunlar da oynadık onunla ilgili . Açtırtıl duyusal oyun için yazımı okuyabilirsiniz.

4. Çocuk Olmaya Hakkım Var 

Kitabın arkası der ki ;

Dünyadaki bütün çocukların hakları vardır . Hatta hakları olduğunu bilmeye , söylemeye ,bunlardan bahsetmeye  de hakları vardır. Kitabın yazarı SERRES 1996 yılında çocuklara yönelik ‘ dünyayı hayal etmelerine ve sorgulamalarına yardım edecek kitaplar ‘ yayımlamak üzere Rue du Monde yayınevini kurdu . Çok etkileyici değil mi ?

Kitap Türkiye de yky ‘den basılmış. Canım arkadaşım Nesrin ve kızı İpek’İn Aden ‘e hediyesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Tombik Ayı Acıkınca -Pearson yayınları 

SOĞUK KIŞIN ARDINDAN ISINDI HAVALAR , GELDİ İLK BAHAR

Uyandı Tombik Ayı kış uykusundan . Kutlamak için Tombik Ayı’nın uyanışını . Bir bahar partisi düzenledi arkadaşları. Bu sıcacık öykü bu ay gerçekten en çok okuduğumuz diyebilirim . Tombik Ayı nerde sorusunu sormaya başlıyordu Aden  uyku saati geldiğinde . Kurabiyeyi çok sevdiği için midir bilmiyorum    bu hikayeyi de çok sevdi . Hatta bazı cümlelerini ezberleyip kendisi okumaya çalıştı . Bu serinin diğer kitapları da almaya değer . Listeye ekliyorum.

Mart ayı kitaplarımızda görüşmek üzere …

Sevgiyle…

 

Check Also

Okul Öncesinde STEM DNA Modeli Yapalım

Okul öncesinde STEM Peki nedir bu DNA ? DNA adlı bu küçük şey sayesinde kimse ...

Hi Coding E twinning Project Plan

Hi Coding About the project Learning the coding helps us understand the rapidly changing world ...