Ana Sayfa / 2 Yaş Etkinlikleri / Aden’in İlk At Binme Deneyimi ve Keyifli Bir Gün – Hotel Viverde Berke Ranch

Aden’in İlk At Binme Deneyimi ve Keyifli Bir Gün – Hotel Viverde Berke Ranch

Merhaba ;

Biz Antalya ‘ya geleli çok oldu ama bir Antalya yazısı benim çok keyif aldığım bir güne Aden’in ilk at binme deneyimi yaşadığı Berke Ranch’ a kısmet oldu . Ailece tatil günlerimizde yeni yerler keşfetmeye çalışıyoruz . Çünkü Antalya ‘ya gelirken özlediğimiz tam olarak buydu . Doğaya yakın olalım , her fırsatta yeni yerler keşfedelim ve tabi ki Aden mutlu olsun. Geçtiğimiz hafta ÇAMYUVA’da bulunan Hotel Viverde Berke Ranch ‘e gittik.

Hotel Viverde
BERKE RANCH

 

Hotel Berke Ranch & Nature Toros Dağlarının eteklerinde yer alıyor. Toroslar’ın ikinci yüksek tepesi Tahtalı Dağı’nın “2365m.” ve Ağva deresinin buluştuğu bir noktada konumlanmış  bi yer .Antalya ‘ya 50 km, Kemer ilçesine 6 km, Çamyuva sahiline ise 2,5 km uzaklıkta. Hem yola çıktığınızda uğrayabileceğiniz bir sürü yer var . Her noktası ayrı keşif ayrı zaman istiyor tabi.

 

Doğal yaşamın tüm güzelliklerinin barındığı yörede atla gezintiye çıkarak, trekking yaparak ya da bisikletle turlayarak günlük hayattan uzaklaşabilirsiniz. Sakin bir köşede meditasyon yapabilir, hem kendinizi, hem de doğanın tüm coşkulu seslerini bazen de sessizliğini dinleyebilirsiniz.

Bizde Aden ‘in atlarla tanışmasını istedik o gün . O kadar çok heyecanlandı ki ‘çok seviyorum at ‘ dedi durdu.  Öncelikle daha otele giden yolda mutlu olup huzur doluyorsunuz . bir ormana doğru yol alırken tesis sizi karşılıyor. Doğa ya zarar vermeden konumlandırılmış bir otel . Çalışanları güler yüzlü . Biz hemen mini bir tur yaptık ,tesis de bulunan hayvanları ziyaret ettik . tavşan ve hindiler vardı . Daha sonra minik atlara da baktık ahırlarında . Büyük atlar serbest alanlarındaydı. Daha sonra Aden’İn bineceği atı hazırladılar . Anne at çok tatlıydı . Aden yaşasın diyerek heyecanını belli etti hemen . İtirazsız kaskını da taktırdı.

At Binme deneyimini anlatmadan  otelin sitesinden aldığım paragrafla devam edelim.

En çok sevilen sporların başında gelen binicilik stresten uzaklaşma ve ruhsal dinginlik için tercih ediliyor. At binme binicinin postürüyle ilgili tüm kaslarını eşsiz bir şekilde çalıştıran, vücut için etkili bir spor olarak kabul ediliyor. Ayrıca Dünya da hayvan ile birlikte yapılan tek spor dalı…

Hotel Berke Ranch Nature’da binicilik tutkunları için farklı cinslerde atlar bulunuyor.30 soylu ve eğitimli Arap,  Hafflinger ve Avrupa atının barındığı tesiste acemi binicilerden tecrübeli binicilere birçok seçenek sunuluyor. Ayrıca çocuk biniciler içinde Midilli cinsi atlar bulunmaktadır.Hotel Berke Ranch Nature, 30 ahır, 2 bin 500 metrekarelik manej, 10 bin metrekarelik free padock alanı, bir eyer odası ve tecrübeli kadrosu ile binicilik hizmeti veriyor.

Eğitmenlerimiz manejde acemi biniciler için özel binicilik dersleri, becerilerini geliştirmek isteyenler için ise atlama ve dresaj dersleri veriyor. At binmeyi bilenler için bir saatten beş saate kadar süren 9 farklı güzergahta orman turları, ayrıca deneyimli biniciler için doğanın ortasında tarih yolculuğu yapmak da mümkün. Likya Yolu üzerindeki manzaralar, mitolojik Olympos Dağı ve Antik Phaselis harabelerini görebileceğiniz turlarda uzman eğitmenler size eşlik ediyor.

Her yaşa göre bir deneyim mevcut yani .

Biz anne baba olarak Aden’den çok heyecanlandığımızı söyleyebilirim . Bir anda Aden’i ata bindirdik ve bizi almadılar .O maymunda gitti valla . Söylenenleri dinleyip yapmaya çalıştı ,kendisi at üzzerinde desteksiz durabildi tabi biz şok 🙂 ve çok güzel resimlerini çektiler . Bizim için muhteşem bir anı oldu . 3-4 tur attılar manejde. Sonra bize yaklaşınca gelmek istedi . Bizde ısrarcı olmadık . İlk sefer için oldukça keyifli bir deneyimdi. Attan indi ama bir süre daha vakit geçirdik onu besledi gezdirdi ve evine götürdü 🙂 Atlarla tanışması öyle güzel sakin bir ortamda oldu ki eminim o da bizim kadar mutlu oldu .

Atla vedalaştıktan sonra yeme -içme molası verdik . Ben bu seferlik içme kısmını tercih ettim . Birer çay ve dalından portakal suyu içtik .Karşımızda karlı dağlar , etrafta portakal bahçeleri ,atlar ,tavşanlar ,yemyeşil doğa cennetten bir parça sanki . Bölgede ilginç kayalar var harika bir resim veriyor ortama . Çok etkilendik .  Ücretler ortalamaydı . Biz memnun kaldık . Otelde çocuk parkı ve cowboy kasabasıda var . Biraz da orada vakit geçirdik. Ve serbest dolaşan tavşanları sevmeye çalıştı Aden . Bir süre peşinden gitti ama yakalayamadı tabi zıp zıp tavşanı 🙂

Otel şuan sezon olmadığı için sadece at binme bölümü hizmet veriyor ve AT CAFE açık . O yüzden sessiz sakin ve huzurlu .

Biz eve dönmeden çamyuva sahiline de uğradık . Muhteşem . Deniz sezonu açıldığında mutlaka geleceğim noktalardan olacak inşallah 🙂

Şimdi şuraya ölümsüzleştirdiğimiz anlarımızı ,kıymetli anılarımızı bırakıyorum …

SEVGİYLE…

 

 

Check Also

Okul Öncesinde Kodlama

Merhaba ; Uzun bir aradan sonra yine bloğum aklıma geldi . Bir süredir hem araştırdığım ...

‘ Kuşlar ‘ Temalı Renk Eşleştirme Oyunu

Birkaç basit malzeme ile hem renkleri eşleştirme ,hem sayı sayma oyunu hazırlayabilirsiniz .   Geçtiğimiz ...