Ana Sayfa / AİLE VE YAŞAM / Aden’in Fil ve Bulut Temalı Hastane Odası ve Doğum Hazırlıkları

Aden’in Fil ve Bulut Temalı Hastane Odası ve Doğum Hazırlıkları

Her şey gibi tabi ki doğum  için yaptığım hazırlıklar da fil temalıydı. Baby shower, Aden’in odası derken her şey birbiriyle bir uyum içerisinde olmuştu . Karşıma çıkan şeylerin renkleri bile. Odası için aldığım detaylardan doğum için yaptığım hazırlıklara kadar . Fil tema hep çok sevimli gelirdi bana . O dası ve hazırlıklar oluşmaya başlayınca da hepimize sevimli gelmeye başlamıştı . Biraz cinsiyetçi yaklaşanlar olmadı değil 🙂 Biraz unisex kalıyor tabi prensesler , mickeyler arasında .


Odası için hazırlıkların çoğu biterken doğum için hazırlıklara başlamıştım. Hastane odası için ikramlıklar ,hediyelikler, süslemeler ,balonlar ,kapı süsü ,anı defteri , fotoğraf çekimi ayarlanması derken gerçekten her gün bir telaş koşuşturma içerisinde geçmişti. İnsana bir güç geliyor karnı burnunda olduğu o günlerde. Hiç yorulmuyor aksine daha da severek yapıyor tüm bunları . Yani benim için öyleydi . Hamileliğin ilk aylarındaki miskinliğimden eser kalmamıştı.

Aden için  yaptığımız her şey de bana bir sakinlik gelmişti aslında . Olur ,güzel olur  vs dert etmeden her şey tam istediğim gibi denk geliyordu . Akışına bırakmıştım galiba . Kapı süsü için de şöyle bir arama yaparım derken hastagler sayesinde instagramdan defneağacını buldum . Ve evet işte bunlar dedim . İlk karşıma çıkanları çok beğendim ve başka hiçbir sayfaya bakmadan iletişime geçtim .  Bu arada eşime fotoğrafları gönderdim . Bayıldı. Bunları alalım hemen dedi.  Dur dedim sipariş ile oluyor 🙂 Bende sevgili Dilek hanım ile detaylar ,yapım süresi , gönderim konularında da anlaşınca siparişlerimizi verdim .  Kendisi taaa Antalyalardan el emeği göz nuru hazırlayıp pırıl pırıl özenle paketleyip söylediği günde teslim etti bize . Hatta kargoya verdiği günün ertesi bizdeydi . Gerçekten yine gönlümüze göre olmuştu . Dilek hanıma ne kadar teşekkür etsem az . İşini severek emek vererek yaptığında gerçekten farklı bir enerji oluşuyor . Ben bir siparişi verdim bir daha hiç sormadım . Kendisi bizim hazırlıklarımız sırasında taşınmak zorunda kalmış . Ama Aden ‘in hazırlıkları o kadar çabuk bitti ki dedi gerçekten işimiz rast gitmişti. Yüz yüze tanışmadan birbirimize güvendik ve kızımızın doğum gününü süsleyen hazırlıklarımıza bayıldık.

Eğer el emeği süsler hoşunuza gidiyorsa defneagacı ile tanışmalısınız . Benden bir anne tavsiyesi .

Hastane odası için her şeyi kendim hazırladım . Tabi ki canım ablamın büyük katkılarıyla .

Neler mi yaptım ?

 • Kapı süsü
 • Anı defteri
 • Misafirler için hediye bulut magnet
 • Fil ve bulut kurabiye
 • Tatlı -tuzlu muffin (cupcake )
 • Süslemeli çikolata
 • Şekerleme ve marsmallow
 • Pembe şekerlemeler
 • Masa dekorları
 • Balonlar
 • Konuşma balonları
 • Etiketli su
 • Anne ve bebek yatağı süsü
 • Şerbet bardakları
 • Pembe tabak ve peçeteler
 • Hoşgeldin bebeğim bayrakları
 • hediye poşetleri
 • Kolonya

Kapı süsü , anı defteri ve hediyeliklerimiz anlattığım gibi defneagaci tarafından hazırlandı .

ANI DEFTERİ


KAPI SÜSÜ 

 


MAGNET

KURABİYELER 


O kadar güzel oldular ki ! Bu kadarını ben bile hayal edemezdim . Filler ayrı tatlı bulutlar ise magnetlerimizle neredeyse ayni oldu. Ve lezzetleri bir harikaydı tabiki ablamın maharetli ellerinden 💗

Şirin kurabiyelerimiz . Ne kadar da sevimli olmuşlardı . İnsan yemeğe kıyamıyor 🙂

MUFFİN 


KONUŞMA BALONLARI 


KOLONYA 


Bunu da kendim hazırladım . Bir akşam otururken aldığım süslemeler ile yaptım . Basit bir kolonya şişesini misafirler için uygun hale getirdim . Üzerine de fleksi ayna fil yapıştırdım . Bunları yaptırdım fakat sadece burada kullandım .

HEDİYE POŞETİ 

Minik poşetler almıştım . Yaptırdığım etiketleri yapıştırdım üzerine . Şirin oldular.

ANNE YATAĞI SÜSÜ

Anne ve bebek yatağı süslerimi kendim hazırladım . Tüllerden bir fiyonk hazırladım ve ortasına dilek hanımdan rica ettiğim 2 fili yapıştırdım. Kendisinden rica etmiştim sağolsun bunu da hemen hazırlamıştı siparişlerimizle beraber. Yapımı oldukça basit bir yazıda yazsam fena olmaz .  İkisi de tamamen aynı . Aden içinde hastanenin yatırdığı yatağına takmıştık.

ŞEKERLEME VE MARSHMALLOWLAR


ETİKETLİ SU

BEBEK ÇİKOLATASI – HOŞGELDİN ADEN YAZILI 

Şerbet bardaklarını tül ile süsledim . Şerbete alternatif içeceklerde vardı . Herkes şerbet içmek istemeyebiliyor.

Plastik pembe tabak ve pembe düz renk peçeteler hazırladım.  Kurabiyeleri metal kurabiye ağacına astık . Ikea’dan kağıt masa dekorları almıştım onları da yerleştirdim .  Magnetleri filli sepete koyduk.

 

Genel olarak sadece ve şirin oldu her şey. Abartıdan uzak ve yeterli . Zaten dünyamızı güzelleştiren bebeğimiz geldikten sonra insanın gözü hiç bir şey görmüyor ki …

Hazırlıklarımızı kendim yaptım ve son akşam yani doğumdan önceki gece hastanedeki odamıza gidip hazırladık . Çünkü ertesi sabah doğuma 9 da girmiş olacağım söylenmişti. Ablamların da gelişiyle keyifle hazırladık odamızı. Bu da o geceden bir kare …

                                                              

 

Neredeyse bir yıl olacak . Filli temaseverler buraya diyelim o zaman …

sevgiyle…

 

 

 


Check Also

Okul Öncesinde STEM DNA Modeli Yapalım

Okul öncesinde STEM Peki nedir bu DNA ? DNA adlı bu küçük şey sayesinde kimse ...

Hi Coding E twinning Project Plan

Hi Coding About the project Learning the coding helps us understand the rapidly changing world ...

933 comments

 1. “F*ckin’ remarkable issues here. I’m very happy to peer your article. Thanks so much and i am taking a look ahead to contact you. Will you please drop me a e-mail?”